четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Македонските ракометари со 8 позитива на полувреме

mk-reprezentacija-rakomet

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентација го игра решавачкиот меч со Чешка за учество на Светското Првенство во ракомет што ќе се одигра во Франција следната година.

И покрај големиот притисок, затоа што нашите репрезентативци бркаат разлика од шест гола, по минатиот загубен дуел, сепак има надеж.

Нашите ракометари првото полувреме го завршија со резултат 19: 11, односно Македонија има 8 гола позитива во првата половина од мечот.

Најчитани вести