понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Македонските ракометари денеска ќе пристигнат дома

rakomet-doma-500

Последни вести

Македонските ракометари денес од 11 часот по средно европско време со лет преку Истанбул патуваат за Скопје по 10 натпреварувачки дена во Катар.

Звучи парадоксално, но селекциите кои обезбедија пласман од 16 до 24 место разигруваат во „Президент Купот„ во „Духаил арената„ а оние кои испаѓаат во осминафиналето, се враќаат дома.

Сега сите наши професионалци ќе се посветат на своите клубови, а наредната репрезентативна средба е на 29 или 30 април, кога во Скопје ќе гостува европскиот првак Франција во третиот квалификационен натпревар за европското првенство во Полска 2016 година. Собирот на репрезентативците е на 24 април.

Најчитани вести