петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Mакедонско-aвстриски бизнис-форум во СКМ

skm

Поврзани вести

Стопанската комора на Македонија, во соработка со Стопанската комора на Австрија, организира Македонско-австриски бизнис-форум, со цел поттикнување на соработката меѓу австриските и македонските компании.

Македонско-австрискиот бизнис-форум и деловните средби ќе се одржат на четврти март со почеток во 14 часот,
во Стопанската комора на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести