вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонско- италијански бизнис форум

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Вицепремиерот Пешевски ќе им повеќе средби со локалните власти

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, денеска ќе се обрати на македонско – италијанскиот бизнис форум, во организација на Италијанскиот институт за надворешна трговија и италијанската амбасада во Република Македонија.

Настанот ќе се одржи во  хотел Александар Палас со почеток во 10 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести