сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Македонско-турски бизнис форум

makedonsko-turski-biznis-forum-645x360

Поврзани вести

Стопанска делегација од 15 турски компании од Асоцијацијата на независни индустријалци и бизнисмени (МУСАИД) од денеска престојува во посета на Македонија.

Целта е воспоставување деловни контакти со македонски компании од различни стопански дејности.

Според најавите, за време на посетата на турската делегација, во организација на Стопанската комора на Македонија, ќе се одржи македонско-турски бизнис форум.

Планирани се и билатерални разговори помеѓу компании од секторите градежништво и градежни материјали, текстил, млеко и прехрана, туризам, трговија.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести