понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Македонско возило оштетено во Грција

vozilo-grcija3-520x390

Последни вести

Триесет и петгодишниот Б.М. од Охрид вчера на влез во земјава на граничниот премин Меџитлија пријавил дека претходниот ден во Метаморфози, Грција му било оштетено возилото.

На неговото возило „мерцедес“ му е оштетена предната хауба и задната лева гума.

Оштетениот случајот го пријавил и во грчката полиција, за што не му бил издаден записник.

Инаку ова е второ оштетување на возило на македонски државјанин во Грција годинава.

 

Најчитани вести