петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонското сирење ќе се најде на француските трпези

sirenje

Поврзани вести

Сирење во вредност од милион и триста илјади евра ќе се извезе од седум македонски градови во Франција.

На француските трпези, покрај другите македонски сирења, ќе се најде и квалитетното беровско.

Берово и Ливеро, од кадешто потекнува најпопуларното француско сирење, се забратимени општини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести