среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Макстил“ доби ново раководство

makstil

Поврзани вести

Компанијата „Макстил“ на денешното Собрание избра нови членови на Одборот на директори.

Иван Бановски, Димитар Цветковки, Снежана Сиљановска, Метју Џастин де Морган, се имињата на новото раководство, а како независни влегувааат  Татјана Шишкова и Стефано Грамиња. Ова се имињата на новото раководство на оваа компанија, објавени на Македонска берза.

На почетокот на месецот, „Макстил“ објави дека ќе ги отповика дотогашните членови на Одборот на директори поради исполнување на услов за заминување во пензија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести