четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мал арамија од Тетово: Украл два лап топа од училиште

Мал арамија од Тетово украл два компјутери од училиште.

laptopi-3416e5f4

Поврзани вести

Малолетник од училиште во тетовски Чифлик украл два лап топи и еден полнач.

Според информациите од Министеството за внатрешни работи, пред два вечери, од основното училиште „Пашко Васа“ во село Чифлик арамија украл два лап топи и еден полнач.

По превземените активности на полицијата, осомничен за кражбата е 15-годишниот З.З. од Чифлик, кај кого биле пронајдени украдените компјутери.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести