среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Мал арсенал од оружје откриен во куќа на битолчанец

Пушка, пиштол и куршуми откриени во куќа на битолчанец

policiska-lenta4-640x480

Поврзани вести

Мал арсенал од оружје е откриен во куќа на битолчанец, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Во домот на триесет и девегодишниот П.Л. од битолското село Велушина, полицијата открива пушка, пиштол, шест куршуми од калибар 7,65 милиметри во рамка за пиштол и 27 куршуми калибар 7,9 милиметри.

Полицијата го приведе П.Л. и по целосно документирање на случајот ќе поднесе соодветен поднесок.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести