понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Мал пожар во Рамстор ги вознемири купувачите

pozarnaaa

Поврзани вести

Пожар во турски ресторан во трговскиот центар „Рамстор“ денеска ги вознемири граѓаните. Но, од трговскиот соопштија дека пожарот е локализиран и нема причинета материјална штета.

Пожарот што изби кратко пред десет часот утинава  во локалот „Истанбул кебап“  во „Рамстор“ е изгаснат благодарение на системот за гасење пожар во трговскиот центар односно „спринкерски систем“. Од трговскиот велат дека поради добриот систем немало ни потреба од ангажирање на две противпожарни возила кои веднаш пристинаа во Рамстор.

Додека траеше санацијата на купувачите им беше забрането да се качат на вториот кат, а некои од нив не го сокрија своето незадоволство, и се расправаа  со обезбедувањето кои им го ограничување пристапот до вотриот кат во одделот за храна.

Санацијата траеше околу два часа. Додека траеше санацијата пожарникарите чекаат пред трговскиот поради претпазливост.

Причините за пожарот се уште се непознати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести