среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Малдини е убеден дека Сидорф има направено голема грешка

Одлично го познавам Калренс Сидорф, но го познавам како фудбалер. Како тренер е сосема нешто друго, сега мора да се докажува на едно друго поле, да се бори за новата позиција, изјави Малдини

MALDINI GRESKA SIDORF

Поврзани вести

Легендарниот капитен на италијанскиот калчо гигант Милан, Паоло Малдини повторно ги нападна раководните лица на седумкратниот европски клупски шампиони и додаде дека Кларенс Сидорф во најлош можен момент ја прифатил понудата да биде предводник на „росонерите”.

„Одлично го познавам Калренс Сидорф, но го познавам како фудбалер. Како тренер е сосема нешто друго, сега мора да се докажува на едно друго поле, да се бори за новата позиција. Знам дека не му е лесно, има работа со неизбалансирано изграден тим. Ова е можеби најважниот тест во неговата тренерска кариера. Јас ќе кажам дека во погрешно време и на погрешно место ја стартуваше тренерската кариера”, изјави Малдини.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести