среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Малерозниот Ел Шарави повторно се повреди

el saravi

Поврзани вести

Само што се врати на зелениот терен, младиот напаѓач на италијанскиот калчо гигант Милан, Стефан Ел Шарави заработи нова повреда и нема да биде во комбинација за игра до крајот на 2013 година.

Клупскиот доктор на седумкратниот европски клупски шампион потврди дека повредата која 21-годишниот напаѓач ја заработи на последниот натпревар од групната фаза во ЛШ, против екипата на Ајакс е од посериозна природа и истата бара мирување во следните две до три недели.

“Мислевме дека станува збор за некаква фрактура во неговата лева нога, но лекарскиот преглед покажа дека не станува збор за некаква фрактура. Има мал оток, но не смееме да ризикуваме. Стефан мора да одмара во следните 15-20 дена”, изјави клупскиот доктор на Милан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести