среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Малезија најавува погребна церемонија за патниците од исчезнатиот авион

Речиси осум недели подоцна, компанијата „Малезија ерлајнс“ соопшти дека ќе ги затвори центрите за помош на роднините на исчезнатите во Пекинг и Куала Лумпур.

malezija

Поврзани вести

Првата погребна церемонија за патниците од исчезнатиот малезиски авион ќе биде одржана викендов, соопштија денеска нивните роднини, а малезиските официјални лица ги повикаа роднините да се „соочат со реалноста“ и да ги напуштат центрите од каде што добиваат поддршка.

И покрај потрагата во воздух, на море и под вода до сега нема никаква трага од авионот на летот МХ370 кој исчезна на 8 март на летот од Куала Лумпур до Пекинг.

Во авионот беа речиси 239 патници и членови на екипажот, вклучувајќи и голем број на кинески државјани.

Речиси осум недели подоцна, компанијата „Малезија ерлајнс“ соопшти дека ќе ги затвори центрите за помош на роднините на исчезнатите во Пекинг и Куала Лумпур.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести