недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Малезискиот авион е во јужниот дел на Индискиот океан!?

Малезиската Влада, вчера објави сателитски снимки, според кои е утврдено каде е исчезнат авионот на „Малезија еарлајнс“. Според снимките, авионот се наоѓа некаде на јужниот дел од Индискиот океан.

malezijski avion

Поврзани вести

Малезиската Влада, вчера објави сателитски снимки, според кои е утврдено каде е исчезнат авионот на „Малезија еарлајнс“. Според снимките, авионот се наоѓа некаде на јужниот дел од Индискиот океан.

Увид во податоците први имале роднините на патниците во авионот, кои бараа поголема транспарентност, а потоа се пратени и копии до медиумите.

Документот кој е објавен, содржи 47 страници податоци и забелешки на британската компанија „Инмарсат“.

Авионот, кој сообраќаше на линијата Куала Лумпур-Пекинг, исчезна на 8 март заедно со 239 патници и членови на екипажот. Досега не се пронајдени никакви остатоци од авионот, ниту пак е утврдена причината за исчезнувањето.
Во водите, западно од австралијанскиот град Перт и понатаму се трага по авионот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести