недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Малезискиот авион може да се наоѓа на територија контролирана од талибанците

avion malezija isceznat

Поврзани вести

Малајските власти ја разгледуваат верзијата за исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, според која тој свртел кон територијата на Авганистан или Пакистан, контролирана од талибанците, пишува „Индепендент“. Извори од истрагата тврдат дека инспекторите очекуваат дипломатска дозвола за проверка на оваа верзија.

„Што се однесува на Пакистан и Авганистан, ние не можеме да ги провериме овие верзии без нивна дозвола. Се надеваме дека истата ќе ја добиеме наскоро“, вели претставник на авиокомпанијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести