среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Малиот херој во Њујорк: Спаси шест лица и загина во пожар

Пожарот избувнал околу четири часот утрината, а според полицијата, причината е неисправна електрична инсталација.

pozaramerikadete

Поврзани вести

Осумгодишниот херој од Њујорк загина во обид да го спаси седмиот роднина од пожарот во приколката каде живееле дедо му и вујко му со семејството.

Мајката на осумгодишниот Тaјлeр раскажува дека тој со насмевка ја молел да остане ноќта на спиење кај дедо му за кој велел дека му е најдобар другар.

Пожарот избувнал околу четири часот утрината, а според полицијата,  причината е неисправна електрична инсталација.

Кога видел дека им се заканува огнената стихија, малиот Тајлер успеал да им помогне на шест роднини да се спасат.

Малиот херој загинал обидувајќи се да го спаси својот вујко, кој инаку е во инвалидска количка. Двете тела биле пронајдени едно до друго. Покрај нив, пожарот бил фатален и за дедото.

Тајлер помогна да се спасат баба му, неговата вујна и братучедите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести