вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Малолетен Косовец загина во Сирија

sirijaaa

Последни вести

Приштински медиуми објавија дека тинејџер од Косово бил жртва во војната во Сирија.

Станува збор за Мелос Косуми (17) од селото Угљаре во близина на Гњилане.

– Да, вистина е дека мојот син е убиен во Сирија пред една недела. Замина да учи школо во Турција и беше многу добар ученик, изјавил неговиот татко.

Мелос учел во школо во Турција и оттаму заминал на сириско боиште без знаење на семејството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести