петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Малолетници каменувале возови во Сарај

vozovi

Последни вести

Вчера околу 14 часот на железничката станица во Радуша извршено е каменување на патнички воз.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, група од 1о до 15 малолетници го каменувале возот кој сообраќал на линијата Кичево-Скопје.

Во инцидентот повредени патници нема, а причинета е само материјална штета, односно скршено е едно неподвижно прозорско стакло од купе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести