петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Малолетници ограбиле џамија во Делчево

НК за КР Делчево  до ОЈО поднесе кривична пријава против Ш.М.(28), Р.М.(23) и две малолетни лица на возрст од 17 и 16 години сите од Делчево поради постоење основано сомнение дека сториле кривично дело „тешка кражба“

delcevo

Поврзани вести

Пријавените на 06.08.2016 година  со намера да се стекнат со противправна имотна корист со помош на клуч ја отвориле влезната врата на џамијата во Делчево, влегле внатре одзеле две камери и еден микрофон, по што со употреба на физичка сила (со туркање) ја отвориле вратата на канцеларијата и по извршеното пребарување од фиоките на бирото одзеле 930 евра и 6000 денари и ресиверот од камерите на џамијата.

Најчитани вести