вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Малолетници се тепале во Радишани

Тепачка во скопско Радишани.

boks

Поврзани вести

Четворица  малолетници вчера биле нападнати во скопското село Радишани.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера се случила тепачка меѓу шест малолетници во скопското село Радишани.

Без повод и причина, 15-годишниот Ф.Љ. заедно со уште еден четиринаесетгодишник ги нападнале 15-годишните Ф.Л., Д.С., Г.Б. и М.П. Тие ги удирале со тупаници и клоци нанесувајќи им видливи повреди на телото.

Полицијата работи на расчистување на инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести