петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Малолетници украле телевизор од куќа во Скопје

krazba2

Последни вести

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 17-годишно и 12-годишно дете за сторено разбојништво.

На 20. овој месец пријавените насилно влегле во дворот од куќа на ул. „Славеј Планина“ во Скопје и преку незаклучена влезна врата се упатиле во дневната соба, каде со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над сопственичката. Откако сопственичката им кажала дека нема пари од комодата одзеле телевизор со што се стекнале со противправна имотна корист од околу 12.000 денари.

Најчитани вести