Македонија,Крими хроника

Малолетници завршија во Градска

Малолетници завршија во Градска

Во текот на вчерашниот ден околу 22 часот во скопско Кондово, се случила тепачка по која неколку лица биле пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Имено, Ф.А. (17) од Кондово, физички ги нападнал М.А.(17) и Ф.Р.(16) исто така од Кондово.

Од нападот, М.А. се здобил со телесна повреда, а Ф.Р. со тешка телесна повреда и на истите им била укажана лекарска помош во ГОБ “8-ми Септември“-Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.