недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Малолетници завршија во Градска

bi4

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден околу 22 часот во скопско Кондово, се случила тепачка по која неколку лица биле пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Имено, Ф.А. (17) од Кондово, физички ги нападнал М.А.(17) и Ф.Р.(16) исто така од Кондово.

Од нападот, М.А. се здобил со телесна повреда, а Ф.Р. со тешка телесна повреда и на истите им била укажана лекарска помош во ГОБ “8-ми Септември“-Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести