понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Малолетник доби кривична бидејќи нападнал полицаец на должност

policija_logo1

Поврзани вести

Шестнаесетгодишниот А.Р. доби кривична пријава бдејќи нападнал полицаец кој бил на должност.

На патот за селото Жубрин полицајци се обиделе да го сопрат возилото со кое управувал малолетникот, по што тој удрил во еден од полицајците, нанесувајќи му тешки телесни повреди, а потоа се дал во бегство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести