Македонија,Крими хроника

Малолетник доби кривична бидејќи нападнал полицаец на должност

Малолетник доби кривична бидејќи нападнал полицаец на должност

Шестнаесетгодишниот А.Р. доби кривична пријава бдејќи нападнал полицаец кој бил на должност.

На патот за селото Жубрин полицајци се обиделе да го сопрат возилото со кое управувал малолетникот, по што тој удрил во еден од полицајците, нанесувајќи му тешки телесни повреди, а потоа се дал во бегство.