четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Малолетник доби кривична, крадел од манастир

krazba

Последни вести

Седумнаесетгодишниот Г.П. од селото Ангелци доби кривична пријава поради тешка кражба.

Тој во текот на месецов со кршење на прозорското стакло влегол во манастирот „Св. Ѓорѓија“ во с.Радичево, при што одзел 1.750 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести