среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Малолетник го подметнал пожарот на Матка

pozar matka

Поврзани вести

Пожарот на Матка кој беснееше со денови е подметнат од малолетник кој веќе ѝ е познат на полицијата, пренесе телевизијата ТВ21.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека малолетникот ќе биде санкциониран.

Пламените јазици опустошија мешана шума и гореше цели три дена, а во моментов има активни уште неколку пожари.

Најчитани вести