вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Малолетник крвнички претепан во автобус на ЈСП

jsp

Последни вести

Малолетник бил претепан од неколку лица пред околу еден час во автобус на ЈСП со број 2 на булеварот „Партизански одреди“.

Момчето побарало помош во Ургентниот центар.Има повреди во пределот на главата, но е во свесна состојба.

Од МВР го потврдуваат случајот и велат дека повеќе детали за инцидентот ќе има во текот на денот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести