Македонија,Крими хроника

Малолетник крвнички претепан во автобус на ЈСП

Малолетник крвнички претепан во автобус на ЈСП

Малолетник бил претепан од неколку лица пред околу еден час во автобус на ЈСП со број 2 на булеварот „Партизански одреди“.

Момчето побарало помош во Ургентниот центар.Има повреди во пределот на главата, но е во свесна состојба.

Од МВР го потврдуваат случајот и велат дека повеќе детали за инцидентот ќе има во текот на денот.