петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Малолетник нападнат во Драчево

tepacka500

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден околу 13:30 часот во полициската станица во  Драчево, 44-годишниот Б.К. пријавил дека непознато лице го нападнало неговиот 14-годишен син.

Во близина на нивната куќа, 14 годишно лице од Скопје без повод и причина физички го нападнал 14-годишен син на Б.К. удирајќи го со неколку удари со тупаници во пределот на лицето и грбот, нанесувајќи му видливи повреди.

По целосно докуметнирање на случајот против малолетникот ќе биде поденсен соодветен поднесок.

Најчитани вести