среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Малолетник од Скопје нападнат со чекан и ограбен

Шеснаесетгодишник од Скопје е нападнат со чекан и ограбен синоќа во 18:45 часот на булевар „ВМРО“ во Скопје.

boks

Поврзани вести

Шеснаесетгодишник од Скопје е нападнат со чекан и ограбен синоќа во 18:45 часот на булевар „ВМРО“ во Скопје.

Како што соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, засега непознат сторител со сериозна закана со чекан на малолетникот му одзел мобилен телефон.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести