недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

Малолетник претепан од соученици

Седумнаесет годишно момче вчера утрото било физички нападнато од соученици во кругот на СДУ„8-ми Септември“.

соученик

Поврзани вести

-Тројца ученици (двајца на возраст од 17 и еден на возраст од 16 години) од една страна, сите од Скопје, физички нападнале нивен седумнаесетгодишен соученик, исто така, од Скопје, кој по здобиените повреди се јавил во Градската општа болница „Наум Охридски“, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести