вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Малолетник претепан откако остварил добивка во казино

tepacka

Поврзани вести

Малолетник нападнат во саботата вечерта откако во остварил добивка во казиното „Адмирал“ во трговскиот центар Мавровка.

Седумнаесетгодишниот Е.О., кој бил добитник на одредена парична добивка од  автоматите на игри на среќа,  побарал да му бидат исплатени паричните стредства од вработеното лице, со забелешка дека лицето што е вработено како обезбедување да се оддалечи од касата, а откако Е.О. ги зел пари тргнал да си оди. По ова, од страна на непознато лице истиот бил физички нападнат, по што му биле нанесени телесни повреди. Оштетениот самиот се пријавил во Ургентен центар Скопје, каде му била констатирана тешка телесна повреда-фрактура на вилица и задржан на лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести