сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 12

Малолетник се обидел да краде во куќата на чичко му

krazba-vrata

Последни вести

Кривична пријава е поднесена против единаесетгодишник од село Просениково поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Пријавениот во куќа на неговиот чичко во с.Просениково, кој е на привремена работа во Германија, насилно влегол и извршил претурање, но не одземал ништо.

Подоцна и кажал на неговата мајка дека кај чичко му на катот има вклучено светилка, по што истата пријавила во СВР Струмица.

Од страна на СВР Струмица било утврдено дека малолетникот бил забележен на терасата во времето на извршувањето на кривичното дело.

Најчитани вести