петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 29

Малолетник силувал 10 годишно момче во Ѓорче Петров

полиција

Последни вести

Ученик од основно училиште пред неколку дена силувал момче во скопската населба Ѓорге Петров.

Мајката на 10 годишното момче вчера попладне пријавила во полициска станица дека на 10-ти месецов ученик од основно училиште во населбата Ѓорче Петров го пресретнал нејзиниот син, насилно го однел во внатрешниот дел од напуштена детска градинка, го соблекол и извршил блудни дејствија врз него.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести