четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Малолетник украл автомобил и прегазил две девојчиња

kola

Поврзани вести

Седумнаесетгодишно момче од Хрватска ги украло клучевите од авотмобилот на својот татко и прегазило две девојчиња.

Момчето возело со голема брзина, поради што изгубило контрола над автомобилот и прегазило две девојчиња.

Девојчињата веднаш биле пренесени во болница од каде велат дека едното девојче е со тешки повреди но нема опасност по живот, а другото е со полесни повреди.

Седумнаесет годишното момче ќе заработи соодветна казна за стореното дело.

.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести