четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Малолетник украл компјутери од училиште, а потоа ограбил куќа

lap-top-kradec-240

Поврзани вести

З.З. (15) И Б.А. (20) од селото Чифлик во Тетово добија кривична за тешка кражба.

Имено малолетникот украл два лап топ компјутери од основното училиште Пашко Васа“ , во селото Групчин, а потоа двајцата пријавени заедно ограбиле куќа  на лице кое привремено било на работа во Данска. Од куќата тие одзеле два телевизори и златен накит.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести