недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Малолетник загина на патот Ресен-Охрид, телото го извадиле пожарникари

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера поплaднето се случила на магистралниот пат Ресен-Охрид кај селото Срушје. Од полицијата информираат дека на лице место починал С.П. (17) од село Ивањевци, Могила.

133228675

Поврзани вести

Во несреќата учествувале автомобил „Југо“ управуван од 20 годишниот Д.С. и „Пасат“ управуван од Љ.Д. (47) од Ресен. Од ударот С.П.кој бил сопатник во Југото починал на лице место, додека возачот е тешко повреден и задржан на лекување во охридската болница. Возачот на „Пасатот“ е лесно повреден.

soob-ohrid-resen1-640x384

Според информациите на локалните медиуми, на терен интервенирале и пожарникари кои го ваделе телото на починатото момче од смачканиот автомобил.

Увид извршиле полициски екипи во присуство на јавен обвинител по чија наредба телото на починатиот е предадено на обдукција.

ФОТО: Ohridnews

Најчитани вести