недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 17

Малолетник заработи кривична поради обид за убиство

Kривична пријава е поднесена против седумнаесетгодишник од село Чифлик поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

napadsosdhsdhsdhsdhnoz-10

Поврзани вести

Kривична пријава е поднесена против седумнаесетгодишник од село Чифлик поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

Како што информира полицијата  на 30.05.2016 година во село Чифлик пред кафетерија, по настаната расправија помеѓу пријавениот и С.И. (26), пријавениот со остар предмет му нанел убодна рана во градниот кош.

Најчитани вести