вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Малолетно момче со автомобил прегази пешак во Врапчиште

images

Последни вести

Четиринаесетгодишно момче е приведено откако утрово со автомобил го прегазило седумдесетгодишниот Б.А. на регионалниот пат помеѓу гостиварските села Топлица-Врапчиште.

Безживотното тело на старецот било пронајдено од случаен минувач.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести