Македонија,Крими хроника

Малолетно момче со автомобил прегази пешак во Врапчиште

Малолетно момче со автомобил прегази пешак во Врапчиште

Четиринаесетгодишно момче е приведено откако утрово со автомобил го прегазило седумдесетгодишниот Б.А. на регионалниот пат помеѓу гостиварските села Топлица-Врапчиште.

Безживотното тело на старецот било пронајдено од случаен минувач.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.