четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Манасков: Господ ми го врати тоа што ми го зеде пред неколку години

Постигнав 10 гола, го постигнав одлучувачкиот гол, но за мене е многу поважно што Македонија успеа, истакна Манасков.

Манасков: Господ ми го врати тоа што ми го зеде пред неколку години

Манасков: Господ ми го врати тоа што ми го зеде пред неколку години

Поврзани вести

Херојот на македонската репрезентација Дејан Манасков не го криеше задоволството од ремито со Србија и пласманот на Македонија во следната фаза од натпреварите на Европското првенство во Полска.

„Секако сум пресреќен што успеавме да избориме пласман во следната фаза. Некако ми е мило што успеав да ја донесам радоста за Македонија затоа што секогаш како среќата да не ме сакаше на овие големи натпреварувања. Голем товар за мене беше она промашување за победа за мене пред неколку години на првенството во Србија, а сега Господ ми го врати тоа носејќи ме до гол за голем успех“ – рече Манасков веднаш по мечот, дополнувајќи дека за него сепак е поголемо задоволство успехот на Македонија отколку неговиот ефехт.

„Постигнав 10 гола, го постигнав одлучувачкиот гол, но за мене е многу поважно што Македонија успеа. Тоа е најважно, сега мора да се концентрираме многу повеќе на следните три натпревари кои не очекуваат во втората фаза.

Најчитани вести