петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Манасков, носи ме на романтична вечера

manaskov manekenka

Последни вести

Манекената Сара Таневска сака да го прослави Денот на вљубените, Свети Валентин, на романтична вечера со ракометарот од „Металург“, Дејан Манасков, пишува „Вест“.

Иако подолг период се обидувала да стапи во контакт со него, не успеала да му се приближи, па затоа решила јавно, преку „Вест“, да му каже дека многу и’ се допаѓа.

„Откако го забелжав Дејан, не пропуштам ракометен натпревар на неговиот клуб. Многу ме израдува и тоа што дознав дека е слободен, нема девојка, па не гледам никаква пречка на патот за наше запознавање и зближување, секако ако и јас нему му се допаднам. Идеална можност за тоа ми се виде празникот Свети Валентин, па еве, јавно сакам да го прашам дали е исто толку добар во кујната како што е на теренот и дали би сакал да ми приготви романтична вечера. Се надевам дека нема да ме одбие, а ако не знае да готви, не би ми пречело да ме одводе во некој ресторан“, изјавила скопјанката за „Вест“, која што е дел од модниот свет околу три години, како членка на модното студио „Црнокрак“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести