понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Манчестер Сити се насади на Барса, а Арсенал на Баерн (М)

zdrepka

Поврзани вести

Лондонскиот премиерлигаш Арсенал, ќе биде противник на актуелниот бранител на тронот, Баерн (М) во 1/8 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Уште поголемо внимание ќе привлече дуелот помеѓу најбогатиот клуб на Островот, Манчестер Сити и каталонскиот гигант Барселона.
Шампионот на Турција, тимот на Галатасарај ќе се обиде да го изненади лондонскиот премиерлигаш Челзи, а актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед важи за апсолутен фаворит во дуелот со претставникот на Грција, тимот на Олимпијакос.
Првите натпревари ќе се одиграат на 18, 19, 25, 26 феруари, а реванш дуелите се закажани за 11, 12, 18, 19 март.
Двојки за 1/8 финале: Манчестер С. – Барселона, Олимпијакос – Манчестер Ј., Милан – Атлетико М., Леверкузен – ПСЖ, Галатасарај – Челзи, Шалке – Реал (М), Зенит – Борусија Д., Арсенал – Баерн (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести