понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Манчестер Ј. се насади на Баерн (М)

drepka za liga na sampioni

Поврзани вести

Пред неколку минути заврши дрепката за 1/4 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.
Актуелниот бранител на тронот, германскиот гигант Баерн (М) за противник го доби актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед.
Реал (М) доби шанса да и се реваншира на Борусија од Дортмунд за минатогодинашната елиминација во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони, голема борба и неизвесност се очекува на двата дуела помеѓу екипите на ПСЖ и Челзи.
Фудбалскиот свет доби шанса да ужива и во шпанскиот дуел помеѓу екипите на Барселона и Атлетико (М).
Првите натпревари се играа на 1 и 2 април, а реванш дуелите се закажани за 7 и 8 април.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести