сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Манчестер Јунајтед ја зголеми понудата за Куадрадо

cuadrado

Последни вести

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј ван Гал не се откажува од намерата во текот на летниот преоден рок да го ангажира Колумбиецот, Хуан Куадрадо.

Ако може да се верува на медиумите во Англија, “црвените ѓаволи” за Колумбиецот се подготвени да платат обештетување од 45 милиони евра што е за пет милиони помалку од сумата што ја бара Фиорентина.

Преговорите се се уште во тек и се шпекулира дека италијанскиот клуб ќе ја прифати понудената сума од страна на Манчестер Јунајтед.

Покрај Куадрадо на листата на потенцијални засилувања е и холандскиот репрезентативец, Дејви Блинд за кој клубот од Олд Трафорд е подготвен да издвои меѓу 20 и 25 милиони евра.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести