среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Манчестер Сити бара купец за Хави Гарсија

havi garsija kupec

Поврзани вести

Близок извор до таборот на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити потврди дека шпанскиот интернационалец, Хави Гарсија ќе си замине од „Итихат” на крајот од актуелната сезона.

Повремениот репрезентативец на Шпанија веќе на неколку пати изјави дека е незадоволен од минутажата која ја има откако во менаџерското столче седна искусниот чилеански стручњак и дека сака да игра за клуб кој ќе има статус на стандарден првотиец.

Поранешниот фудбалер на Бенфика ќе биде продаден на првиот клуб кој ќе го исплати побараното обештетување од 15 мил. фунти, а до сега најголем интерес за неговите услуги покажаа челниците на Порто, Борусија од Дортмунд, Монако и на Атлетико (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести