вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Манчестер Сити ќе изброи 35 милиони фунти за Баркли

siti za barkli

Поврзани вести

Името на стандардниот првотимец во дресот на Евертон, Рос Баркли е последното кое може да се прочита во списокот со фудбалери кои менаџерот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини, сака да ги има на располагање на стартот од новата сезона во англиската Премиер лига.

Репрезентативецот на Англија веќе подолг временски период важи за голема желба на новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес, но мала е вројатноста дека челниците на актуелниот шампион на Англија ќе одвојат околу 40 мил. фунти колку што бараат раководните лица на Евертон за обешетувањето на малдиот играч за врска.

За разлика од далеку потрофејниот сосед, интернационалната групација “Абу Даби”, која е сопственик на Манчестер Сити е подготвена да седне на преговарачката маса, а најевниот трансфер би се реализирал и доколку понудата на “граѓаните” не биде помала од 35 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести