петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Манчестер Сити мора да одвои 30 милиони евра за Морено

siti za moreno

Поврзани вести

Сопствениците на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на моментално најдобриот фудбалер во дресот на шпанскиот прволигаш Севилја, Алберто Морено.

Интернационалната групација „Абу Даби” во следните неколку дена ќе испрати официјална понуда за 21-годишниот лев бек вредна околу 15 мил. евра, што е за половина помала од таа што ја очекуваат челниците на Севилја.

Голем интерес за младинскиот репрезентативец на Шпанија покажа и градскиот ривал на Сити, Манчестер Јунајтед, но раководните лица на “црвените ѓаволи” веднаш се откажаа од намерата да испратат понуда за Морено откако претседателот на Севилја ги информирал дека левиот бек вреди најмалку 30 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести