петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Манчестер Сити најпосле го освои англискиот врв

manchester city vrv anglija

Поврзани вести

Минимална, но злато вредна победа на незгодното гостување во Норвич, забележа актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед. Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 57 минута беше дело на брзоногиот напаѓач, Дани Велбек кој влезе во игра на стартот од второто полувреме.

Идентичен триумф, но во дуелот со новајлијата во елитното друштво, тимот на Кристал Палас, забележа екипата на Манчестер Сити, а единствениот погодок на натпреварот, беше дело на босанскиот интернационалец, Един Џеко.

Најбогатиот клуб на Островот најпосле се искачи на лидерската позиција во англиската Премиер лига.
Резултати: Манчестер сити – Кристал Палас 2-0, Норвич – Манчестер јунајтед 0-1, Хал сити – Фулам 5-0, Астон Вила – Свонси 1-1, Вест хем – ВБА 3-3, Кардиф – Сандерленд 2:2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести