петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Манчестер Сити немаше милост за Вест Хем

Хет-трик постигна шпанскиот интернационалец Алваро Негредо, двапати во листата на стрелци се запиша репрезентативецот на БиХ, Един Џеко,

manchester siti nema milost

Поврзани вести

Убедлива победа од 6:0 во првиот полуфинален натпревар од англискиот Лига Куп, против екипата на Вест Хем, забележа најбогатиот клуб на Островот, Манчестер Сити.

Хет-трик постигна шпанскиот интернационалец Алваро Негредо, двапати во листата на стрелци се запиша репрезентативецот на БиХ, Един Џеко, а прекрасен погодок постигна искусниот играч за врска, Јаја Туре.

“Одличен резултат. Точно дека има уште еден натпревар и точно дека нема ништо сигурно до последниот судиски свиреж, но мислам дека веќе сега, со една нога сме дел од финалниот натпревар. Не му дозволивме на противникот да одигра ниту еден контра напад. Постигнавме шест погодоци, но најважно од се е дека не примивме ниту еден. Можевме да победиме уште поубедливо. Сакам вака да одиграме и на реванш дуелот во Лондон”, изјави менаџерот на “граѓаните”, Мануел Пелегрини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести