вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Манчестер Сити нуди 50 милиони евра за Фернандо и Мангала

mancester za fernando i mangala

Поврзани вести

Фудбалските медиуми на Островот повторно ја форсираат приказната дека раководните лица на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, и понатаму не се откажуваат од намерата да ги осигураат услугите на стандардните првотимци во дресот на актуелниот шампион на Португалија, Порто, Фернандо Франциско Регес и Елиакуим Мангала.

Иако, пред неколку дена Фернандо потпиша нов договор со важност до 2017 година, челниците на Манчестер Сити се убедени дека 26-годишниот играч за врска може да се пресели на “Итихат” доколку понудата за неговите услуги не биде помала од 15 мил. евра.

Многу повеќе, или околу 35 мил. евра, интернационалната групација “Абу Даби” е подготвена да одвои за услугите на 23-годишниот дефанзивец, Елиакуим Мангала, но челниците на Порто веќе потврдија дека францускиот интернационалец може да добие зелено светло за промена на клупската средина доколку заинтересиранот клуб испрати понуда не помала од 38 милиони фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести