четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Манчевски: Нема ништо со фирмата за која ме обвинува ВМРО ДПМНЕ

Damjan Manchevski

Поврзани вести

Јас повеќе со таа фирма немам ништо. Токму во моментот кога бев избран за потпретседател на СДСМ, самоиницијативно целосно се повлеков од таа фирма. Знам дека тоа е несфатливо за власта, но ете јас тоа го направив, вели потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, кој денеска беше обвинет од ВМРО ДПМНЕ дека негова фирма добила тендер од јавното претпријатие „Куманово паркинг“.

„Прво, одлуката за избор на најповолен понудувач на тендерот беше обжалена кај Државната комисија за жалби по јавни набавки при Владата на ВМРО-ДПМНЕ, која го потврди изборот за најповолен понудувач. Доколку имало било што спорно, Државната комисија  по жалби за јавни набавки сигурно баш мене немала да ми прогледа низ прсти… Јас во времето кога е потпишан договорот воопшто не бев политички јавно експонирана личност. И тогаш, а и денес не живеам од политиката, туку сум вработен во приватна фирма“, вели Манчевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести